top of page

GRUPU
NODARBĪBAS
"MAMMA + MAZULIS"

Занятия для мам и малышей по системе Монтессори в центре детского развития Kolibri

Nodarbības ir paredzētas mazuļiem vecumā no 6 mēnešiem līdz 1,5 gadam un notiek kopā ar mammām, lai bērniem nebūtu pamata uztraukumam, un lai blakus būtu cilvēks, kurš palīdzēs orientēties jaunajā vidē. Mazuļiem mēs esam izveidojuši Montessori vidi speciāli aprīkotajā istabā ar mīkstu pārklājumu. Bērni, vecumā ap vienu gadu, pārvietojas no viena priekšmeta pie cita rāpojot. Montessori sistēma milzīgu nozīmi piešķir mazuļu sajūtām un sekmē to spektra paplašināšanu. Studijā bērni savā ceļā sastaps priekšmetus un spēles, kuras sniegs viņam jaunas, dažādu formu, faktūru, krāsu, temperatūras izjūtas. Katram bērnam atradīsies attīstošas spēles ,atbilstoši viņa attīstības līmenim un individuālajām īpatnībām.

Mazuļiem, kuri ir nedaudz vecāki par 1-1,5  gadu vislielākā dāvana ir kustību brīvība. Montessori vide nodrošina labus pamatus minētā vecuma bērniem, sniedzot viņiem iespēju celties kājās, staigāt un attīstīt lielo motoriku. Atbilstoši Montessori metodikai mēs nesteidzinām dabisko notikumu gaitu un neizmantojam staiguli, palīdzot bērnam piecelties kājās. Nepieciešams, lai bērns pats apgūtu kustības. Tajā pašā laikā dažādi priekšmeti balstīšanai vai mašīnīte, kuru var stumdīt ir labs palīglīdzeklis staigāt iesācējiem. Šajā posmā dažādu šķēršļu pārvarēšana, ko bērns sastop savā ceļā tuneļu, spilvenu un citu objektu veidā, rada interesantu šķēršļu joslu, sagādājot mazulim prieku un jaunus izaicinājumus.

Izņemot lielo motoriku, minētajā vecumā sākas sīkās motorikas attīstība un cēloņu un seku sakarību konstatēšana. Studijas piedāvā daudz rotaļas, kuras palīdz bērnam izprast šādas sakarības. Ar Montessori materiāliem bērni var veikt pašu eksperimentus, novērojot atkārtojušos priekšmetu uzvedību, kas sniedz cēloņa un seku apzināšanos.

Tāpat ļoti svarīga nodarbību «mamma + mazulis» sastāvdaļa ir tas, ka bērni mācās komunicēt ar tādiem pašiem mazuļiem, kā viņi paši. Pirmās socializācijas iemaņas ir visai svarīgas bērniem. Taču ne tikai bērni, bet arī viņu mammas uzzina daudz noderīga. Paralēli bērnu novērošanai, mūsu Montessori pedagogi sniegs informāciju un praktiskus padomus, kā izveidot  vidi mājās, kura atbilstu Montessori principiem. No mūsu speciālistiem jūs uzzināsiet, kā pareizi sarunāties ar bērnu, kā attīstīt viņa redzes, taktilo un dzirdes pieredzi, veidojot uzticēšanos šai pasaulei tās apzināšanās ceļā. Bērnu augšanas laiks — tas ir laiks vecāku izglītībai. Mūsu nodarbībās bērni un vecāki mācās labāk saprast viens otru, kas ir galvenā atslēga jūsu bērna nākotnes neatkarībai un patstāvībai.

NODARBĪBU GRAFIKS

PIRMDIENA

10:00 - 11:00
 

OTRDIENA

14:00 - 15:00


 

TREŠDIENA

10:00 - 11:00
 

CETURTDIENA

13:00 - 14:00


 

PIEKTDIENA

10:00 - 11:00
 

SESTDIENA

- - -

bottom of page